Jitřenka, 22

Číslo profilu 2580405
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 06/5/2023
Jméno Jitřenka
Země Czech Republic
Město Chomutov
Orientace Bisexuální
Věk 22
Znamení zvěrokruhu Kozoroh
Výška 187 cm
Váha 65 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Zelená
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Slovensko Portugalsko Thailand Kapverdské ostrovy Irsko

TV program – programy více než televizních stanic

Tuto zprávu poskytl uživatel Jitřenka Chomutov 06/6/2023 12:26:06

Tam, kde firma Baťa zahájila výstavbu svého Kovozávodu, se tehdy nacházely jen pole a louky. Na začátku tu byly jen holá pláň, dřevěná bouda a pár rozestavěných domů. Tak vzpomíná. Vše podle ní bylo naplánované a spočítané na gram a centimetr podle osvědčené baťovské zásady. A také bylo. Právě v Sezimově Ústí se ještě ve válečných letech seznámila se svým manželem — Janem Fialou, který tam pracoval jako praktikant a obvodní lékař.

FILMDAT - nadnárodní registr neprofesionálního filmu

Psal se rok , když si na Zelený čtvrtek Jan Fiala přišel koupit na potravinové lístky marmeládu. Marmeládu ale neměli. On nelenil a na druhý den, tedy na Velký pátek, mě pozval do kostela," vypráví Anna Fialová. Přišel rok , blížil se konec války a zase nastaly Velikonoce.

Dodnes vidím nákladní auto a na něm čtyřicet muzikantů, kteří měli povolení od gestapa, že nám mohou v kostele hrát. Svatba se konala v Chrášťanech. Kostel byl plný radosti," usmívá se Anna Fialová. Po skončení války si manželé oddechli. Byly otevřeny vysoké školy a Jan mohl konečně odpromovat a stát se řádným doktorem. Ale jak to už bývá, lékaře stát potřebuje vždycky tam, kde bývá nejhůř.

Bylo to Manželovi přidělili obvod o rozloze padesát kilometrů čtverečních. Nebyly léky, nebyly obvazy, všude panoval chaos a divoký zmatek. Ještě nedávno tady byla fronta a bylo třeba léčit. Těžké úrazy, vojáky, běžence, vysídlence, nebo i sto dvacet žen nakažených kapavkou," říká Anna Fialová. V Dunajovicích se manželům narodily dvě děti. Jan Fiala se dokonce stal předsedou Národního výboru.

Ale těžkostí bylo mnoho. Psal se rok Zemi sužovalo veliké sucho, nebyla voda a vysídlené pohraničí jižní Moravy se jen pomalu vzpamatovávalo z válečného traumatu. Byly to opravdu těžké tři roky. Úřady se zeptaly, zda bychom se nevrátili zpátky do jižních Čech. Vzpomínky na domov, na svěží jihočeskou krajinu rozhodly. Vrátili jsme se. Jan se stal obvodním lékařem a k jeho obvodu patřila i vila prezidenta Edvarda Beneše," popsala Anna Fialová.

Když 3. Přítomný generál četnictva přiskočil k mapě a doplnil, že se jedná o okres Rakovník," uvedla Anna Fialová.

Běžný lékařský úkon však manželům na dlouhá léta přinesl nepříjemnosti a potíže s nastupujícím komunistickým režimem. Fialovi se přitom o politiku nikdy moc nezajímali. Jan Fiala vykonával své lékařské povinnosti zodpovědně a spravedlivě. Jako lékař se stal poradcem paní Hany Benešové — vdovy po prezidentovi.

Ošetřoval také jejího bratra Václava, kterého těžce poznamenala válka. Do podvečerního ticha se nad řekou a blízkým lesem nesla dojemně tklivá oblíbená prezidentova píseň Darovalo mi děvčátko prstýnek zlacený…," zasnila se Anna Fialová. Když prezident zemřel, nastal zlom. Jan Fiala platil nejen za šikovného lékaře, ale také za odvážného muže.

Proti praktikám bezohledné KSČ otevřeně protestoval. Když komunisté posílali nemocné lidi do slévárny, řekl veřejně na odborové schůzi, že není možné posílat jeho pacienty do těžkého průmyslu.

Nový režim názory lékaře netoleroval. A tak začaly jeho překládání z místa na místo, častá stěhování, změna místa působiště třeba ze dne na den.

Mladý pan hrabě Wratislav pracoval jako lesní dělník a jezdil s traktorem, což naše děti velmi obdivovaly," vypráví Anna Fialová. Její manžel byl výborný řečník a organizátor.

Zanechal svou výraznou stopu v myslivosti, kde se zasloužil o záchranu a nový zrod chovu výmarských ohařů. Vztahy s Hanou Benešovou po celou dobu stále trvaly. Fialovi byli zváni na její narozeniny vždy Paní Hana byla velice kultivovaná žena. Měla velký obdiv k hanáckému kroji, který stejně jako Božena Němcová považovala za kroj nejkrásnější.

Proto také Fialovi svým dětem pořídili hanácký kroj. Krojový šáteček paní Hana ozdobila vlastnoruční výšivkou. Vyšila na něj drobné růžičky. Jan Fiala si s Hanou Benešovou často korespondoval. Odpovídal na její otázky většinou lékařské povahy. Paní Hana psala velmi úhledným písmem. Její rukopis byl unikátní. Později manželé Fialovi požádali o posouzení rukopisu grafologa.

Ten sepsal rozbor písma, v němž uvedl, že patří člověku vyrovnanému, který má mimořádný vztah k druhým lidem. Nemá v sobě žádnou nahromaděnou hořkost a trpkost," analyzoval její rukopis grafolog Miroslav Kučera z Brna. Oslava narozenin Hany Benešové byla každý rok víceméně stejná. Děti Fialovy zazpívaly, paní Haně předaly květiny a společnost si dlouze povídala. Z květin měla ve velké oblibě gladioly. Nakonec všechny pozvala na svačinu v podloubí vily.

Ti jí zamávali a ona jim ukázala, že má u sebe také malé Moraváčky. Přivedla jim ukázat děti Fialovy v hanáckých krojích. Když je moravští poutníci viděli, byli velmi dojatí. Nakonec z toho sešlo.

Jejich dalším novým domovem se stal Jindřichův Hradec. Doktor Jan Fiala pracoval až do svých osmdesáti let. Doba byla opravdu těžká.

Budou nové linky MHD. Kfirmámazadoktory - PDF Stažení zdarma

Byli jsme vychováni k poctivosti, pracovitosti a skromnosti. Prožili jsme s celou naší rodinou velice plodný a šťastný život. Věřte, že mám na co vzpomínat. Prezidentské volby proběhnou v termínu Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním prezidentském souboji Deníku. Přinášíme také volební průzkumy , návod, jak volit , a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.

Chci zprávy do e-mailu. Žena, která se znala s chotí prezidenta Hanou Benešovou, se dožívá 94 let. Luboš Dvořák Editor~ka. Kliknutím zvětšíte. Annu Fialovou, která žije v Jindřichově Hradci, pojilo dlouholeté přátelství s manželkou prezidenta Edvarda Beneše Hanou.

Na snímku je s ní dcera Anna Švehlová. Čím právě teď žije svět sportu? Dění, analýzy, rozhovory aktuálních sportovních událostí. To vše pohledem redaktorů Televize Seznam a jejich hostů. Fotbal úplně jinak, než jak ho dosud znáte: Chytře, s úsměvem i tak trochu retro. Koho fanoušci milují ze všech nejvíc? Přece kanonýry, kteří svými góly umí vyčarovat omamnou chuť vítězství. A fotbalová show Seznamu vám nabídne ty nejlepší z nejlepších. Do lesíčka na čekanou vás pozve David Lafata, o své proměně z brigádníka v nejlepšího střelce národního týmu bude vyprávět Jan Koller.

A jak vychovat další střelce, to prozradí Jaroslav Hřebík. Přidat do Kalendáře. Pravidelné zpravodajství s nejčerstvějšími událostmi ze světa domácího i zahraničního sportu. Informace a reportáže o nejžhavějších sportovních podnicích doma i ve světě.

Moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen si pro vás připravili speciální díl, kde nebude nouze o zábavu i o skutečné zázraky.

AKTUALITY - Pivní Obzor

Dále účinkují: Z. Adamovská, J. Švandová, P. Štěpánek a V. Dobrodružné romantické drama Fr. Opakování 6. Byla krásná a hrdá, dovedla stejně silně milovat i nenávidět. Detektivní seriál It. Loupež v bance Sinagrových, jejíž pachatelé jsou vzápětí zavražděni. Mafiánská odplata, nebo transakce, která od začátku počítala i s lidskými životy? Pravidelné zpravodajství s tlumočením do znakového jazyka vás seznámí s nejčerstvějšími událostmi posledních okamžiků. Aktuality z domácí politické scény, kulturní novinky a případně i přímé zpravodajství.

Odvážná akce spojeneckého komanda, která má změnit průběh války. Komedie USA Louis a Billy dokazují, že v sázce o jeden dolar lze získat i miliony. Přímý přenos utkání evropského šampionátu v basketbalu žen do 20 let z Klatov živě sport Přidat do Kalendáře.

FILMDAT - nadnárodní registr neprofesionálního filmu

Dokument o průběhu Krátký zpravodaj, který diváky informuje o dění v naší VIP společnosti. Můžete se v nich dozvědět, co zrovna letí, co nového připravují celebrity nebo na co se můžete těšit v oblasti populární kultury. Dobrodružný film USA I když už poněkud zestárnul, stále je to Indiana Jones. Ve chvíli, kdy se dozví, že se v peruánské džungli skrývá legendární křišťálová lebka, která má nadpřirozené schopnosti, vyráží ji hledat.

Akční film Austr. Zvláštní policejní agent Lin Dong se těžce vzpamatovává ze zpackané akce, při které zemřela řada jeho kolegů, a ze smrti dcery, která podlehla leukemii. Pomoct mu má nový případ, při kterém se upne na dívku Nancy.

Tu musí uchránit před biorobotickým padouchem, který touží po její léčivé krvi. Pravá pseudozpravodajská relace plná emocí, které se můžete smát napřímo 2 min premiéra on-line zábava Přidat do Kalendáře.

Historické drama USA Skotský patriot William Wallace nebyl původně rebelem, chtěl se starat o své pole a žít v míru. Tyranská anglická nadvláda však zničila to, co mu bylo nejdražší, a on se postavil do čela celonárodního povstání. Fantasy film USA Szorlok již získal celý Darkspore a nyní vládne světu a armádě nemrtvých.

Novinky ve fondu knihovny - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

Thane a Teela bojují proti nemrtvým, zatímco Marek a Dagen hledají vstup do podsvětí. Romantická komedie USA Šťastné manželství Boba a Liz násilně ukončí tragická autonehoda, při které Liz zahyne. Její srdce je transplantováno mladé ženě Grace a ta se rok nato náhodou s Bobem setká. Thriller USA Špičkový potápěč Frank věnoval průzkumu podvodních jeskyní v jižním Pacifiku již mnoho měsíců. Když je ale východ nečekaně zatopen vodou, je jeho tým nucen nalézt cestu ven složitým podmořským labyrintem.

Dokážou přežít, nebo zůstanou v jeskyni uvězněni navždy? Město Ellensford postihl v roce mor a místní kouzelník ho nemoci zbavil. Ovšem za cenu ještě většího neštěstí.

V lese se objeví lidožravý obr, který si žádá oběti. Jeho teror trvá až do dnešních dnů. Kdyby jsou chyby. Detektivní seriál VB Protiklady se prý přitahují, ale tihle dva se nemůžou ani vystát. Na jedné straně zjemnělý, kultivovaný inspektor Lynley, na druhé přidrzlá, nesnesitelná a neoblíbená seržantka Haversová. Jenomže teď musí spolupracovat na vyšetřování zločinů. Viděla jsem vraždu.

Novinky ve fondu knihovny - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

Krimiseriál Fr. Komisař Laurence musí vyřešit závažný případ vraždy malé školačky Luisy, která do své slohové práce napsala, že se stala svědkem vraždy filmové hvězdy. Vyšetřování však komplikuje Laurencova ztráta zraku a také to, že malá Luisa měla až příliš mnoho nepřátel. Překrásný nový svět. Krimiseriál VB Bývalému policistovi a nepříliš úspěšnému soukromému detektivovi Franku Hathawayovi se obrátí život vzhůru nohama, když si ho najme svérázná kadeřnice Luella Shakespearová, aby sledoval jejího nastávajícího manžela.

Když je v den svatby ženich zavražděn, rozjede nevěsta zběsilé pátraní po vrahovi na vlastní pěst. Možná, že by ze Shakespearové a Hathawaye nebyl až tak špatný detektivní tandem.

Dívka od benzinové pumpy.

0 / 5