Margit, 27

Číslo profilu 3272825
Datum registrace 04.02.2023
Aktualizován 05/30/2023
Jméno Margit
Země Czech Republic
Město Děčín
Orientace Lesbičky
Věk 27
Znamení zvěrokruhu Lev
Výška 150 cm
Váha 66 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Belgie Chorvatsko

iŽurnál - Středoškoláci na Internetu a co je BMI | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Tuto zprávu poskytl uživatel Margit Děčín 05/31/2023 12:02:05

Jeho vzdálená existence se připomínala zpravidla ve chvílích, kdy na Vánoce do Kolína přišel balíček par avion. Později se přidalo babiččino vyprávění o velké africké vesnici jménem Conakry, kde nějaký čas byla. Od té doby uplynulo už půl století, ale babička se spolu s námi ve svých vzpomínkách do Afriky stále vrací.

Uvědomit si, že je to příběh hodný zaznamenání, mne trvalo dlouho, přesněji až do podzimu Tehdy vznikla první část této knihy - rozhovor s Danou Krchovovou-Magassouba-Kohoutovou.

Následně se mi do rukou dostala publikace Petra Zídka Československo a francouzská Afrika, poodhalující politický kontext babiččina příběhu. Semínko zájmu bylo zaseto. Pro další poznání jsem zamířil do Národního archivu, kde jsem se pak v bílých rukavičkách povinná výstroj každého badatele postupně propadal do nekonečného fondu více či méně kuriózních dokumentů o pobytu zahraničních studentů v ČSSR šedesátých let.

Korespondoval jsem si s afrikanisty a sháněl informace o Guineji. Začala vznikat knížka. Na jaře narážím na článek Josefa Plzáka, popisující jeho angažmá v Guineji. Sešli jsme se k rozhovoru, který je pozoruhodným svědectvím vztahů mezi oběma zeměmi i exkursem dějinami dvacátého století.

Autobusová doprava - VENTO LINE - přeprava osob

Obcházím antikvariáty a skupuji staré knihy o Africe skončil jsem u pětatřiceti. Je to mánie. Roku se trochu psalo a hodně škrtalo. Dílko se rodilo komplikovaně i proto, že každá informace z reálného světa je dnes zpochybněna dalšími dvěma protichůdnými internetovými zdroji.

Termín vydání Kolín - Conakry se tak několikrát odsunoval. Nakonec knížku do světa vypravujeme k Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se na vzniku této knihy, byť i nevědomky podíleli: zejména mé rodině, Luboši Brabcovi, Martě E. Veškerý výtěžek z publikace bude věnován na konto občanského sdružení pro-contact, které zprostředkovává vzdělání dětem v Guineji. Milan Janoušek, Kolín - září Narodila jsem se v říjnu v Kolíně jako druhé dítě rodičů.

Sestra Stáňa je o šest let starší. Maminka pracovala jako dětská sestra a tatínek byl strojní zámečník v lihovaru. Kde jste bydleli? V pěkné vilce v Tyršově ulici číslo Majitelkou byla taková stará babička, my jsme tam byli v podnájmu. Rodiče chtěli dům koupit, šetřili, ale přišla měnová reforma, a protože spořili doma, tak o většinu peněz přišli.

Projevilo se to nějak na vaší výchově? Jako malá jsem musela chodit do kostela. V době, kdy můj otec začal být nemocný se srdcem, tam myslím maminka hledala útěchu.

Kam na rande v opavě evropská seznamka katalog mužů

Tatínek s námi ale v kostele nikdy nebyl. Jak jste se doma bavili?

first class seznamka Kolín

Hráli jsme stolní hry člověče, nezlob se, dámu a hlavně poslouchali rozhlas. Nejradši jsem měla, když byla v zimě tma a praskala kamna, to jsme se s taťkou natáhli a poslouchali v rádiu hokej. Maminka milovala vážnou hudbu, uměla taky na housle a zpívat. Četla se Lidová demokracie.

Do pěkné budovy západní školy. Náš třídní se jmenoval Jaroslav Málek a jeho žena nás měla na tělesnou výchovu.

Příběh naší Kolín Conakry babičky - PDF Stažení zdarma

Ruštinářka uměla skvěle, protože její manžel byl Rus. O zimních prázdninách se jezdilo lyžovat do Vysokých Tater. To byla padesátá léta. Padlo ve škole někdy jméno Masaryk, nebo první za zmínku stál až Lenin a Gottwald? Nezažila jsem, že by se někdy ve škole učilo o Masarykovi. Doma v sekretáři jsme ale měli schované jeho pohlednice.

O Gottwaldovi se mluvilo běžně, o Leninovi nijak zvlášť ne. To spíš o Stalinovi. V zeměpise byla převážná část věnovaná Sovětskému svazu. A do Pionýra si chodila? To tam snad ani nebudeme dávat. Ale když umřel Gottwald a po něm Zápotocký, vždycky jsem byla vybraná, abych na okrese držela stráž. Pionýr každopádně povinný nebyl.

Některé rodiny byly vysloveně proti. Sportovali jste? Chodily jsme se sestrou a maminkou dvakrát týdně do Sokola.

Tenkrát hodně rodin cvičilo a lidi to tmelilo k sobě. Byla to soudržnost, která se projevovala i navenek; v zimě jsme nosily zelený kroj a v létě bíločervené šatičky s pruhovaným vrškem. Ráda vzpomínám, jak nás pan Čáp vozil lodí z Kmochova ostrova na atletický stadion na přehlídku. Otec trpěl stenózou aorty, měl nemocné ledviny a nakonec umřel na embolii. V dnešní době by mu pomohl banální zákrok, ale tenkrát u nás s operacemi teprve začínali. Tatínek i přes zdravotní problémy pracoval a nechtěl jít do důchodu, aby mohl živit rodinu.

Když už pak ležel v královehradecké nemocnici, tak jsem musela stát za plotem na oddělení nepouštěli děti a taťka mi mával z okna nemocničního pokoje. Umřel přesně na maminčiny narozeniny. Takže blbý. Po pohřbu jsem odjela do ozdravovny v Kamenici nad Lipou.

Když jsem se vrátila, byla po smrti už i maminka. To byla přece zdravá ženská kolem čtyřicítky?! Zabil jí elektrický proud. Registrace Přihlášení Podat obecný dotaz Podat stížnost.

Aromaterapeutická KH a. Česká Reklamní společnost s. Dejvická spol. Veselá autíčka s. A JE TO, spol. A1 - Point, s. AAA poptávka, s.

AARON shop s. Ababink Polska sp. ABAK, spol. ABAK, Co. ABC Data s. ABC EU s. ABF, a. Aboro s. Accessories s. Acebiz s. Acer Czech Republic s.

AComp MB, s. ACRA, s. Actanola s. Activemedical s. AD Investment spol. Addict Rave s. Adéla Cebulová adidas ČR s. Adobe Systems s. Advanced Telecom Services, s. AdveSt s. Aeronautica Czech republic s. AeroSportcz s. AGAP, spol. Agentura Lesser s.

first class seznamka Kolín

Agentura Zájezdy. AGNEA, s. Agnieska Kant Agostini s. Ahifi s. Achata s. Achaton s. CZ, s. Airstriker s. Airtoy a. Aisha, s. Akademie realit - regionální kancelář II s. AKH pneu CZ s. Akinra s. AKREM s. AKRIM, spol. Aktiv Communication s. Akumo Mělník s.

AL Pergoly s. Alabo s. Aladin Shop s. Alatera Art s. AleaSport CZ, s. Alektum, s. ALFI Corp. Alfita invest s. Alfréd s. Alice Erlebachová Aliexpress Alistra s. Allegro Group CZ, s. Allianz pojišťovna, a. Allnature, s. AllServices Group s. Alpitrek s. Alsami s. Alshaya Czech s. Alteris s. ALU - výprodej s. Amazon Logistic Prague s. AMG group s. AML - automobilové mycí linky, spol. Amper Market, a. AmRest Coffee s. Andres Blažek Andrle Marcel Andy-auta s. Aneta Brachová Aneta Holečková, s.

Aneta Ševčíková Angel Systems s. Anila s. AP WEB s. Apartmány Andrea s. APELS, v. Prostějov Aplomo s. Apollo Multimedia s. Aponia Software, s. Appcreators B. Apple Czech s. Apple Inc. Apropos Home Collection s. Aqua Activity s. AQUA Consilium s. Aradea s. Arbon s. ARCA trade s.

ta/ at master · ryanfb/ta · GitHub

Arkadiusz Robert Słaboň Arm Venture s. Art-Dům Project, s. Artline corporation s. Artur Kodytek Artyom Arkhipov arvato services k. ATAN nábytek s.

ATAX Tech, s.

0 / 5