Jelena, 32

Číslo profilu 7531190
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 06/5/2023
Jméno Jelena
Země Czech Republic
Město Jihlava
Orientace Heterosexuální
Věk 32
Znamení zvěrokruhu Vodnář
Výška 160 cm
Váha 72 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Občas
Oblíbené země Rumunsko Norsko Estonsko Kypr Irsko Nizozemsko Slovensko Indonésie

Je čas jednat společně -

Tuto zprávu poskytl uživatel Jelena Jihlava 06/6/2023 11:03:06

V internetové kavárně v senegalském hlavním městě Dakaru si mladá žena prohlíží online profily pánů v seznamce. Nakonec se rozhodne navázat kontakt s Kanaďanem okolo třicítky, píše agentura AP. O několik počítačů dál si jistý muž prohlíží na internetu fotografie cizinek. Stejně jako návštěvníci chatů kdekoliv jinde na světě se tak i on snaží navázat konverzaci nebo virtuální vztah.

Ndeye Mane Tourová ale říká, že je v tom více. Mnoho Senegalců chce prý na internetu najít jízdenku z bídy západní Afriky do pohodlí Evropy. Tourová studuje na vyšší odborné škole, je jí 22 let. Seznámila se online s Francouzem, který jí posílá více než deset sms denně a říká jí, že by si ji chtěl vzít.

Ona je ale otevřená i jiným vztahům, třeba i s nějakým Kanaďanem. V Senegalu, kde polovina obyvatelstva nemá práci a dvě třetiny musí každodenně vystačit s méně než dvěma dolary asi 44 korunami , sní mnozí o životě v Evropě nebo Spojených státech. Tento sen si nechávají zdát miliony lidí v západní Africe, kde se letos již tisíce zoufalých odvážlivců vydaly na moře na rybářských loďkách nebo se snažily přejít Saharu, aby se dostaly do Evropy.

Tourová říká, že jí schůzky online připadají jako bezpečnější alternativa nejasného osudu ilegálního migranta. I internet ale v sobě skrývá mnohá nebezpečí. Dívky, které se jeho prostřednictvím dostanou na Západ, se mohou stát oběťmi zneužívání, neboť často pořádně neznají jazyk země, ve které se octnou, natož pak její zákony. Spojené státy proto uvedly v život nový zákon, na jehož základě jsou Američané povinni předložit svým nevěstám ze zahraničí výpis z trestního rejstříku, včetně záznamů o případech domácího násilí.

Senegalci plní internetové kavárny v postranních uličkách Dakaru. Internetové kavárny v afrických metropolích v poslední době zlevnily, jejich majitelé do nich zavedli vysokorychlostní internet.

Poptávka je na obou stranách. V americkém Miami sídlící seznamka Africanbrides. Muži z Ameriky i Evropy si na tomto webu mohou prohlížet fotky vdavekchtivých dam z černého kontinentu i umisťovat na něj vlastní profily. Dělají to proto, aby do svých životů vnesly více stability a jistot po boku muže, kterému mohou důvěřovat a do kterého se mohou zamilovat," stojí na výše zmíněných internetových stránkách.

Zástupce Africanbride. Podle něj je to chytré rozhodnutí. Audio článek Poslechněte si článek v audio podobě.

Svatba s cizincem - Zajímavosti

Během poslechu se nepřeklikávejte pryč z článku. Přehrát článek. Facebook Twitter Kopírovat odkaz. Vybíráme z HN. Kde Rusko pořád bere další a další Iskandery? S přípravami začalo ještě před válkou, nelení ani teď Rusko začalo ve velkém produkovat rakety Iskander a střely Kalibr s plochou dráhou letu už před únorovou invazí na Ukrajinu. V pátek to napsal Škatulata s rozpočtem. Luděk Vainert. Pro zlevnění dat je důležité, aby na trh přišel čtvrtý operátor, hlásal bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, když vysvětloval, proč Starosta HN: Nedokážu si představit, jak by fungoval kraj, kdybychom to řešili jako v parlamentu Do politiky se dostal Jakub Unucka oklikou — po přestěhování z Ostravy do Klimkovic ho trápilo, že část obyvatel topí vším, co aspoň Práce Kurzy.

Zvládání ega: jak si udržet zdravé sebevědomí Pokročilejší grafy v Excel Další kurzy a školení. Zapomenuté heslo nebo jméno. Příběh Natálie není nijak výjimečný. V ukrajinském Lvově vystudovala střední zdravotnickou školu a pak odešla do Prahy s jasnou vizí. Najde si práci v nemocnici, českého manžela a zůstane tu natrvalo. Práci v nemocnici nenašla, manžela ano.

Jenže po deseti letech společného života cítí všechno, jen ne štěstí, které tu chtěla najít. Je jednou z mnoha žen z Východu, které přijely s podobným plánem.

Nakonec často dopadají neslavně — s mizernou prací či s manželem, který je ponižuje. Natálie 30 sehnala po příjezdu do Prahy jen místo uklízečky v úklidové firmě. Záhy po nástupu se jí začal dvořit o deset let starší majitel agentury Karel , jehož si o rok později vzala. Zdálo se, že sen o šťastném životě v relativně blahobytném Česku se naplnil.

Svatba s cizincem na území České republiky | Svět

Jenže Karel si vzal Ukrajinku záměrně. Chtěl poslušnou ženu, která na něj bude zcela odkázaná. A to Natálie byla. O to větší sprcha přišla po svatbě. Rozbrečela jsem se, když jsem se v tom viděla. I kadeřnici pozvala budoucí tchyně. Karel mě prosil, abych to vydržela kvůli jeho mamince, že jinak by nám svatbu pokazila. Myslela jsem si, že po svatbě budeme žít jen spolu a budeme šťastní. Byla jsem zamilovaná a věřila jsem, že totéž cítí i můj muž. Jenže jsem se mýlila. Nabízí se otázka: Chovala by se tchyně jinak, kdyby si její synáček bral Češku?

Dovolila by si podobné jednání?

Možná ta pravá láska čeká za hranicemi -

A dovolil by ho ženich? Karel vystřídal ve firmě víc dívek z Východu, jichž byla mezi jeho podřízenými většina. Hledal tu nejhezčí a nepoddajnější. Natálie konkurz vyhrála, ke své škodě. Nebylo mi ještě ani devatenáct, když jsem do Prahy přijela.

Navíc jsem neuměla skoro vůbec česky. Karel se mě ujal, pomáhal mi s češtinou, byl ke mně laskavý. Uvěřila jsem, že jsem v něm našla svého prince. Bohužel měl.

Manželství s Ukrajinkou - kalkul? A z čí strany? -

Vyrostl v rodině s dominantní matkou. S dominantním, mrzoutským a diktátorským chováním, které odkoukal nebo zdědil po matce, neměl u spolužaček z gymnázia ani z vysoké úspěch.

To v něm utvrdilo přesvědčení, že žena se musí držet zkrátka, jen pak si nevyskakuje a dělá, co chce muž. Neměl náladu se s partnerkou dohadovat. On založil fungující firmu, on bude tím, kdo přinese peníze, její role bude starat se o domácnost, děti, které se snad narodí, a samozřejmě o něho.

Víc od své ženy neočekával.

jak se seznámit s cizinkou Hranice

Když se blížila třicítka a on stále neměl partnerku, začal pokukovat po svých podřízených, dívkách z Ukrajiny, jimž imponoval. Každá z nich snila o tom, že si ji vyhlédne šéf a udělá z ní svou ženu. Pár jich vystřídal a pak přišla Natálie.

Sbal mě! Jak na to v cizině? -

Líbila se mu od prvního okamžiku. Byla fyzicky krásná, navíc dokonale splňovala jeho představy o budoucí partnerce. Byla podstatně mladší, nesmělá, bojácná a málo sebevědomá. Kombinace, kterou Karel potřeboval. Bylo rozhodnuto. Vybral si.

Ale to ona jeho taky, nebo ne? Stejně jako Natálie přijíždějí dívky z Ukrajiny i odjinud s plánem — dobře se provdat. Občané Ukrajiny představují dlouhodobě nejpočetnější skupinu cizinců, kteří se stěhují do České republiky.

V roce jich bylo přes 8 tisíc za Ukrajinci následují Slováci 5,6 tisíce a Rusové 4,1 tisíce. Cizinci přicházejí nejen za prací, ale také za sňatkem. V tomto směru jsou úspěšnější ženy. Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že čeští muži, pokud si za manželku zvolí cizinku, berou si převážně právě ženy z Východu. Ať už blízkého, jako Slovensko nebo Ukrajina, tak vzdáleného, například z Ruska a Vietnamu.

Češky hledají v případě mezinárodního manželství své partnery více na západě. Podle statistiky si české ženy z cizinců braly sice nejčastěji muže ze Slovenska, ale na dalších místech se již objevili Němci a Britové. Počet sňatků cizinců s občany České republiky se v roce pohyboval pod hranicí čtyř a půl tisíce uzavřených manželství. Ne všechny představy, které Karel do svého soužití s Natálií vkládal, se vyplnily.

Od svatby uplynulo pět let a dítě nikde. Natálie onemocněla se štítnou žlázou a musela na operaci.

jak se seznámit s cizinkou Hranice

Šance na to, že by otěhotněla a dítě donosila, byly mizivé. Tehdy jsem pochopila, že skutečnou partnerku nikdy nehledal, že zřejmě ani neví, co opravdové partnerství znamená.

A samozřejmě i konkubínou. Sex byl, chtěl-li on. Když jsem se zpočátku sama snažila přimazlit, hrubě mě odmítl, že žena si o sex neříká. Za trest si mě pak třeba měsíc nevšiml. Později o sex ztratila zájem Natálie. O to víc naléhal. Víkendy tráví Karel s kamarády nebo možná s milenkou, Natálie po tom nepátrá. Podle psychologů si i v té nejtěžší chvíli musíme pomoct hlavně sami. Čekat, že řešení odněkud spadne nebo nám ho nabídne někdo jiný, je liché.

Partnerští poradci se shodují v tom, že si k nám naše protějšky dovolí jen tolik, kolik připustíme.

Tinder: Seznamte se a učte se jazyk - SoGood Languages

Na všechno musí být dva, je-li žena ochotná být v domácnosti, zcela finančně závislá na manželovi, pak nemá mnoho zbraní, jak se vzepřít případné manipulaci a ponižování. Jeden muž si za poskytovaný servis bude ženy vážit, a pokud i jí to vyhovuje, mají šanci prožít život v harmonii. Jiný, jako například Karel, s despotickými sklony, se stane v okamžiku, kdy nad ženou získá ekonomickou moc, tyranem.

Točíme-li se v kruhu, je dobré se zastavit. S jeho pomocí pak často přijdeme na otázky, které bychom si jinak nepoložili. Zjistíme, jestli jsme opravdu natolik nespokojení, abychom ze vztahu odešli i v případě, kdy odchod jako u Natálie znamená snížení životní úrovně a možná i nucený návrat do vlasti.

Dostat se z pasti, z bludného kruhu, v němž se roky točíme, není snadné. Právě proto je nutné, abychom si byli jisti, že změnu opravdu chceme.

Teprve pak můžeme udělat první krok a je jedno, jakým směrem. Měla by si Natálie najít náplň a smysl života v rámci prázdného, ale finančně zajištěného života po boku manžela, nebo riskovat ztrátu ekonomické jistoty a možná i odjezd domů a ze vztahu odejít?

Co je podle vás horší?

0 / 5