Marketa, 26

Číslo profilu 9538086
Datum registrace 30.01.2023
Aktualizován 06/2/2023
Jméno Marketa
Země Czech Republic
Město Zlín
Orientace Lesbičky
Věk 26
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 156 cm
Váha 58 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Zelená
Kouření Ne
Alkohol Občas
Oblíbené země Mexiko Irsko

Domů | Římskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem

Tuto zprávu poskytl uživatel Marketa Zlín 06/3/2023 10:52:06

V pondělí Pokud Vás téma zajímá, můžete si poslechnout celý rozhovor v přiloženém zvukovém záznamu. Alena Perková , moderátorka: Trochu se nám zhoršilo počasí, tak už tady různě pokašláváme a podobně.

Jak jste na tom vy, jste úplně zdráv? Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Tak děkuju za optání, ale o víkendu jsem cítil nějaké lehké známky nějaké virózy, ale zatím je to dobré. Alena Perková , moderátorka: A jak to potom řešíte, když to na vás nějak jde?

Czechbus Dřevostavby

Takže většinou, většinou se snažím se tvářit, že se to nekoná. A když už mě to přepere definitivně, tak třeba 2, 3 dny v posteli, k lékaři chodím tak jednou za 5 let, počítám.

Takže ne příliš zodpovědně. Alena Perková , moderátorka: Takže typický chlap, čeká prostě, jak to dopadne, co se stane. Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Říká se, že se takhle chovají muži, takže jsem asi tuctový v tomhle směru.

Alena Perková , moderátorka: A co dělá dopravní podnik nebo vedoucí, když třeba je nějaká chřipková epidemie a hodně řidičů omarodí a vy to musíte zajistit ten provoz, jak se to řeší? Já musím říct, že za ty 2 roky, co jsem v pozici ředitele, jsem takovouhle situaci ještě řešit nemusel. No, samozřejmě je potřeba zmobilizovat ty volné kapacity, které jsou k dispozici.

My kromě kmenového stavu zaměstnanců řidičů tedy máme i takzvané dohodáře, brigádníci. To znamená, to je nějaká množina našich zaměstnanců, které jsme schopni v případě potřeby pro takové účely zmobilizovat.

Zajímavé téma, budu se muset Alena Perková , moderátorka: Ty potom zaskočí. Tak buďte rád, že jste to nemusel řešit. Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Ale tak podle Murphyho zákonu nás to určitě čeká, když jste to teď otevřela to téma, tak bych čekal, že příští týden nejpozději Alena Perková , moderátorka: Takže budu mít nepříjemný telefonát.

My si dneska budeme povídat taky na takové nepříjemné téma, a to je zdražení městské hromadné dopravy, alespoň těch některých položek od prosince.

Tak po písničce. Dnešní téma - zdražení jízdného v městské hromadné dopravě od prosince. Tak samozřejmě všichni se ptáme proč. Proč dojde k tomu zdražení? Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Tak změna tarifů, tedy zdražení jízdného je vyvolána potřebou jaksi více finančních prostředků do dopravního podniku, do provozování městské hromadné dopravy.

A je to samozřejmě především do obnovy vozového parku. To znamená do obnovy trolejbusů především i autobusů. Zkrátka ta finanční situace v posledních letech se vyvíjí tak, že město nepřidává finanční prostředky dopravnímu podniku.

SMS jízdenky už dnes !!! - Magistrát města Ústí nad Labem

My třetím rokem máme stejný, stejnou úhradu takzvané prokazatelné ztráty, což je položka, kterou nám město hradí vlastně tu objednanou službu. Náklady rostou a my nestačíme těmi svými zvýšenými příjmy v ekonomické činnosti kompenzovat. To znamená, že východisko je v tuhle chvíli bohužel jediné. Alena Perková , moderátorka: Já se to pokusím trochu rozkrýt. Jak tedy funguje financování dopravního podniku?

Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Tak dopravní podnik jako většina dopravních podniků v České republice, tak ústecký dopravní podnik je akciovou společností, jejímž jediným akcionářem tedy stoprocentním vlastníkem je statutární město Ústí nad Labem. My tu činnost provozování městské hromadné dopravy, tedy veřejné dopravy provozujeme v takzvaném závazku veřejné služby, což znamená, že jaksi jsou tam stanoveny regulované ceny, kdy ten objednatel, v tomto případě tedy, u nás máme dva objednatele těch veřejných služeb.

Ten větší to je město Ústí nad Labem, ten menší je Ústecký kraj. My zhruba 10 procent výkonu jezdíme pro Ústecký kraj. Tak nám kompenzuje takzvanou prokazatelnou ztrátu.

To znamená rozdíl mezi náklady a reálnými příjmy z tržeb. Alena Perková , moderátorka: Takže vaše podnikání není ziskové, musí se to takhle doplňovat, jo.

To podnikání, tedy ta, ten kór byznys, ta hlavní činnost dopravního podniku není, není ziskový. Alena Perková , moderátorka: A když se rozhodujete, že takhle zdražíte, nebylo by logičtější vypravit se na město a žádat o to, aby vám přidali peníze? Alena Perková , moderátorka: Pro nás pro cestující určitě jo, no. On je, ta situace v tuhle chvíli, je potřeba říct, je komplikovanější o to, že dopravní podnik stojí v tuhle chvíli před realizací poměrně velkého projektu obnovy vozového parku.

To je projekt, vlastně kterému já se věnuji od svého příchodu do firmy v roce a ve spolupráci s městem Ústí nad Labem se podařilo vytvořit kvalitní projekt, který vyhrál nebo uspěl v soutěži v rámci NUTS II Severozápad. A v tuhle chvíli je reálné, že do Ústí nad Labem přijde 26 nových nízkopodlažních trolejbusů.

Já tvrdím, že to je nezbytný krok k tomu, aby trolejbusová doprava v Ústí nad Labem mohla být dále provozována. A k tomu je potřeba zajistit financování. My si jako podnik budeme muset na pořízení těch trolejbusů vzít velký úvěr, protože dotace v této kapitole je v České republice v tuhle chvíli stanovena už pouze na 40 procent.

To znamená, že 60 procent těch finančních prostředků, jedná se zhruba o celkové náklady milionů korun, takže z toho zhruba 60 procent, což je cca milionů, my si musíme půjčit. A pochopitelně v té chvíli, kdy si ty peníze půjčujeme, musíme mít jistotu, že je budeme schopni splácet. Ten úvěr Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Ten úvěr bude zhruba patnáctiletý a ty komponenty tedy jaksi té, toho cash-flow toho financování musí být sestaveny ještě předtím. Alena Perková , moderátorka: Tak to jsou věci, které jsme netušili.

A jak, jakou máte jistotu, že to budete schopni splácet? Alena Perková , moderátorka: A co když lidi přestanou cestovat nebo prostě budou cestovat tak málo úměrně k tomu, jak se to jízdné zdraží?

Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Tak já samozřejmě chápu, a vrátím se tedy k tomu, musím říct, a chtěl bych zdůraznit, že ani já nemám radost z toho, že se jízdné zvyšuje. V některých položkách se v Ústí skutečně zvyšuje významně. Nicméně ty hodnoty, na které se jízdné zvyšuje, se jakýmkoli způsobem nevymykají hodnotám běžným v České republice. Takže já nepředpokládám, že by to mělo naše zákazníci, cestující v MHD jaksi vést k jinému způsobu dopravy.

Alena Perková , moderátorka: To je sice pravda, ale my jsme tady kraj, kde je hodně velká nezaměstnanost. Přeci jenom ta sociální situace je horší než třeba v některých jiných krajích. Víte co, pustíme si písničku, protože to je opravdu téma, které se nedá úplně stručně zodpovědět, a pak si to řekneme. Alena Perková , moderátorka: S magistrem Tomáš Krausem, ředitelem Dopravního podniku města Ústí nad Labem si povídáme o zdražení jízdného od prosince.

Navážu na tu písničku, ať to trochu odlehčím, jste kutil? Jsem velmi nešikovný. Alena Perková , moderátorka: A jakého máte koníčka? Sbíráte autobusíčky nebo autíčka? I když musím říct, že to nějaké moje hobby není.

A teď aktuálně jsem se vrátil k rybaření, takže asi po 15 letech mám v úmyslu chodit si odpočinout jako tichý blázen k vodě. Alena Perková , moderátorka: Jasně, chápu, potřebujete mít úplný klid.

Autobus tam a zpět: Štětín | FlixBus

Tak k vodě. Pojďme se vrátit k tomu zdražení a znovu tedy k té otázce, proč město nepřidá tolik, abyste nemuseli zdražovat jízdné? Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Tak já myslím, asi odpověď bude jednoduchá, město na to nemá finanční prostředky. Já když přemýšlím o tom, kolik by měla stát městská doprava, jak by, jak by bylo možné ji podporovat, tak mě napadá, že by městská doprava mohla nebo měla být zadarmo, ale ne třeba úplně zadarmo, ale za nějaký regulační poplatek.

Kdyby člověk platil třeba symbolickou korunu ročně. Tomáš Kraus, ředitel DP města Ústí nad Labem: Pak by to ale, pak by to ale znamenalo, že město samozřejmě ty náklady by muselo kompenzovat a v tuhle chvíli to možné není. Já se obávám, že to možné nebude asi ani v budoucnu. Nevím, že by v České republice nějaká taková reference byla. A ani v Evropě jich není mnoho. Takže je, samozřejmě je to vždycky o bilanci, k provozování městské hromadné dopravy jsou příslušný nějaké náklady a ty náklady je potřeba uhradit zásadně ze tří zdrojů.

Jednak z tržeb od cestujících, jednak od úhradou prokazatelné ztráty z města a samozřejmě částečně se to dá kompenzovat, a my to tak děláme a snažíme se, aby to bylo, aby ten poměr se zvyšoval nějakou vlastní ekonomickou činností. Alena Perková , moderátorka: Vy jste to zvýšení ceny jízdného vztáhnul i k obnově vozového parku, to znamená, že nám slibujete, že budou lepší, modernější trolejbusy jezdit.

Ten projekt nákupu 26 nízkopodlažních trolejbusů je plánován tak, že jeho realizace by měla začít v roce a skončit by měl v roce Je rozdělen do jednotlivých etap a v každé té etapě budou přicházet jednotlivé tranše nových vozů, kapacitních vozů buď patnáctimetrových nebo osmnáctimetrových kloubových.

Všechny samozřejmě ve standardu nízkopodlažním, to znamená bezbariérové pro maminky s kočárky, pro seniory, pro zdravotně postižené, pro handicapované a podobně. Plus samozřejmě všechen ten komfort, který k novým vozům náleží. Alena Perková , moderátorka: A co když si teď někdo říká, jestli by nebylo lepší jezdit ve starých trolejbusech, ale za současnou cenu?

To není vůbec výjimečný názor. Ony ty trolejbusy typu Škoda TR, kterých je v Ústí vidět nejvíc, to jsou takové ty hranaté kloubové trolejbusy, tak jsou velmi spolehlivé. Na druhou stranu já jsem přesvědčen, že ten komfort zkrátka už v tuhle chvíli nenabízí. A především ta nízkopodlažnost je parametr, který si cestující zaslouží a my ho máme jako prioritní cíl. To znamená, je to, bylo by to, bylo by to, řekněme, neprogresivní nebo neperspektivní takhle uvažovat.

K tomu je ještě potřeba říct, že to je velký problém díky stáří vozového parku. Tak ty vozy mají velmi, ale opravdu velmi vysoké náklady na udržování, na opravy. A to je jev, který je velmi negativní a který samozřejmě provozování městské dopravy významně prodražuje.

Alena Perková , moderátorka: To zvýšení cen jízdného je po několika letech, po třech, čtyřech, nevíte, kdy se naposledy zdražovalo?

Podle současného trendu obnovy vozového parku u autobusových společností v kraji nezůstala ani Dopravní skupina 3CSAD pozadu.

jak se seznámit v autobuse Ústí nad Labem

Městské vozy jsou vybaveny automatickou převodovkou, příměstské manuální. Zajímavostí je, že ve výběrovém řízení byla poptávka také na kratší vozy v délce do 10,7 metru, namísto nich však výrobce dodal vozidla plnohodnotné 12 metrové délky. Kromě této změny však již k dalším odchylkám v dodávce nedošlo a z veřejné zakázky jsme mohli vyčíst, že vozy byly pořízeny za podpory Evropské unie z dotačního programu Životní prostředí, ze kterého byly nedávno pořízeny také autobusy Dopravního podniku Ostrava a.

Po kliknutí v tabulkách na zvýrazněné evidenční číslo se zobrazí fotogalerie příslušného vozu.

Tiskové zprávy - Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s.

Na konci měsíce března byly dodány první ekologické autobusy poháněné stlačeným zemním plynem CNG. Zbylé autobusy byly dodány během měsícu dubna a května Vozy jsou vybaveny informačním systémem od společnosti Bustec. Autobusy pohání plynový motor Iveco Cursor o výkonu kW s automatickou převodovkou Allison. Na závěr dodejme, že autobusy jsou nalakovány do korporátního zeleno-bíleho nátěru.

Dne Trvanlivost dětských malůvek zajišťuje technologie dvojité laminace a použití speciálních fixů s náplní na olejovo-voskové bázi. Oplechování obou vozidel bylo v první fázi ošetřeno tenkou vrstvou průhledné polymerové laminace. Na takto ošetřená vozidla děti pomocí speciálních fixů nakreslily svá díla.

Nakreslená vrstva byla nakonec zakonzervována prostřednictvím tekutého laminačního polymeru. Číst dál: 3CSAD udělala radost dětem zapůjčením autobusů. Po výběrovém řízení na dodávku CNG autobusů jsme již vás informovali , nyní přinášíme informace z druhého výběrového řízení ve kterém byly nebo budou dodány převážně naftové autobusy Iveco Crossway LE Fotografie č. Dopravní skupina 3CSAD vytvořila sadu informačních tisků, které umísťuje do všech svých autobusů v rámci své flotily v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku.

Soubor celkem 9 tiskovin cestující seznámí se zajímavými statistikami a výsledky, kterých 3CSAD ve svých provozech dosahují. Každá z devíti variant plakátů nese ilustrační obrázek, který má cestujícího zaujmout a vedle něj krátké sdělení, které jej seznámí se zajímavostmi z provozu dopravních společností skupiny.

Cestující se tak například během jízdy autobusem dozví, že spolu s ním denně v zeleno-bílých autobusech skupiny 3CSAD cestuje 85 lidí. Může se také dočíst, že dopravní skupina 3CSAD prostřednictvím flotily svých autobusů odbaví na linkách celkem 31 milionů cestujících ročně. Stovky kusů plakátů jsou umísťovány do všech autobusů 3CSAD, kde vytíží aktuálně volné inzerentní plochy.

V řádu několika týdnů budou stávající sady plakátů obohaceny o Příběhy kariéry, které cestujícím přiblíží práci a životy řidičů autobusů. Skupina 3CSAD věří, že podobnými formami kampaně přiblíží své podnikání svým cestujícím.

Další články ČSAD Karviná a. Strana 2 z 4 Začátek Předchozí 1 2 3 4 Další Konec. Změny v JŘ. Změny jízdních řádů na linkách ODIS od 1. MHD Příbram Arrriva vlaky s.

jak se seznámit v autobuse Ústí nad Labem

Autobusy VKJ s. BusLine a. ČSAD Vsetín a. Dopravní podnik Frýdek-Místek s. Dopravní podnik hlavního města Prahy a.

Dopravní podnik Karlovy Vary a. Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou a. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a. Dopravní podnik města Brna a. Dopravní podnik města České Budějovice a. Dopravní podnik města Děčína, a. Dopravní podnik města Hradce Králové, a. Dopravní podnik města Jihlavy, a.

Dopravní podnik města Olomouce a.

Dárcovství krve

Dopravní podnik města Pardubic a. Dopravní podnik města Ústí nad Labem a. Dopravní podnik Mladá Boleslav, s. Dopravní podnik Ostrava a. Dopravní společnost Zlín - Otrokovice s. KAR group a. Koordinátor ODIS s. Kroměřížské technické služby, s.

0 / 5

Populární profily

seznamování praha Brno

Agnesa, 35

hledám ženu na farmu Jindřichův Hradec

Ivana, 40

seznamka breclav Jirkov

Paulína, 23

svatební agentura kroměříž Poděbrady

Venuše, 48

seznamka hodonín Přerov

Markéta, 50