Andrea, 22

Číslo profilu 9960009
Datum registrace 06.02.2023
Aktualizován 03/22/2023
Jméno Andrea
Země Czech Republic
Město Plzeň
Orientace Bisexuální
Věk 22
Znamení zvěrokruhu Beran
Výška 167 cm
Váha 77 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ano
Oblíbené země Venezuela Řecko Griekenland Norsko

Politika je akvárium stejně postižených, říká Kristýna Kočí-Mertlová -

Tuto zprávu poskytl uživatel Andrea Plzeň 03/23/2023 06:21:03

V pondělí Tento program nabízí studium na čtrnácti významných technických evropských univerzitách též našim studentům. Studenti VŠCHT Praha, zástupci akademického senátu i rektor se zúčastnili tradičních akcí při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní dne studentstva. Hlávkova kolej - Vzpomínková slavnost k Mezinárodnímu dni studentstva a státnímu svátku Albertov - Akce Svobodný listopad.

Profesor Hanika je absolventem VŠCHT Praha, kde také na Katedře, dnes Ústavu, organické technologie Fakulty chemické technologie v roce úspěšně dokončil svou kandidátskou disertační práci. Na Ústavu organické technologie také dlouhá léta působil, po habilitaci v roce pak jako docent a po jmenování v roce jako profesor pro obor organická technologie. Titul doktora věd DrSc. Profesor Hanika zastával na Fakultě chemické technologie i významné funkce proděkana — a v letech — jako děkan fakultu vedl.

Do programu výuky na mateřském Ústavu organické technologie naší vysoké školy se profesor Hanika významně zapsal zavedením předmětů Speciální separační procesy, Vícefázové reaktory a Farmaceutické inženýrství, které zde přednášel. Aktivně pedagogicky působil i na Univerzitě Pardubice, kde přednášel Katalýzu průmyslových organických syntéz. V pedagogickém zaměření prof. Haniky se odrážejí jeho vědecké zájmy, kterými jsou především vícefázové reaktory, heterogenní katalýza, aplikovaná chemická kinetika, organická technologie a petrochemie a matematické modelování.

Jeho jméno se objevovalo a stále objevuje v předních světových časopisech oboru. Profesor Hanika jako odborník na průmyslovou chemii či heterogenní katalytické procesy na ÚCHP přinesl i nové vědní podněty a aplikační zkušenosti, které velmi pozitivně ovlivnily další směrování ústavu, zejména orientaci na nastupující celosvětový trend chemického inženýrství, vycházející z odezvy na děje na molekulární úrovni ve vícefázových soustavách, i orientaci směrem k bioinženýrství a environmentálnímu inženýrství.

Bez nadsázky lze říci, že pod jeho vedením ústav získal vysoké mezinárodní renomé. Je třeba zdůraznit, že působení ve funkci ředitele ústavu akademie věd činnost prof. Haniky na Vysoké škole chemicko-technologické neukončila, pedagogicky i jako vědecký spolupracovník a člen vědeckých rad a nejrůznějších komisí působí na VŠCHT dodnes.

Hanika je laureátem řady ocenění. Česká společnost chemická udělila v roce prof. Jiřímu Hanikovi, za výsledky studií ve výzkumu a vývoji chemických reaktorů Hanušovu medaili. Profesor Hanika působil ve vědeckých a oborových radách a vrcholových orgánech různých institucí. V aplikační sféře pak Výboru pro výzkum skupiny Unipetrol, Výboru Svazu chemického průmyslu ČR pro výzkum a vývoj, Výboru České společnosti chemické, pracovní skupiny Chemické reaktorové inženýrství Evropské federace chemického inženýrství.

K osobním zálibám profesora Haniky patří klasická hudba, sport turistika, lyžování , cestování a astronomie.

Svaz chemického průmyslu ČR ocenil na Večeru s českou chemií Mojmíra Rychteru , CSc. Profesor Rychtera je dlouholetým pedagogem a vědeckým pracovníkem na Ústavu biotechnologie, dříve Ústav kvasné chemie a bioinženýrství, kde působí od roku Tato jeho aktivita vycházela z poznatků získaných v roce v rámci jeho ročního pobytu na University of Birmingham a dalších britských špičkových pracovišť Porton Down ad.

Za dobu svého působení na VŠCHT Praha byl vedle vědecké práce vedoucím desátek kvalifikačních prací v každém ze tří stupňů vysokoškolského studia. Připravil a osobně přednášel několik předmětů všech stupňů vysokoškolského studia zaměřených na problematiku bioinženýrství a průmyslových biotechnologií, a to jak v češtině, tak angličtině.

V roce se vrátil na Birmingham University na několik měsíců jako hostující profesor. V letech až působil ve funkci proděkana pro zahraniční záležitosti a pro styk s průmyslem Fakulty potravinářské a biochemické technologie. Jeho vědecká kariéra byla zaměřena zejména na vývoj a řízení biotechnologických procesů jak přímo pro domácí a zahraniční průmyslové partnery, tak v těsné spolupráci se zahraničními partnery uskutečňovaných formou mezinárodních projektů.

Zprávy | Radio Prague International

Je autorem cca vědeckých publikací a 8 kapitol v monografiích a několika překladů odborné literatury. Osobně přednesl kolem 80 přednášek na vědeckých symposiích. Od roku je držitelem medaile Emily Votočka. Díky pětiletému projektu s možností čerpat až 25 milionů Kč získávají možnost se vědecky osamostatnit a případně založit i vlastní výzkumnou skupinu, která může do české vědy přinést nová výzkumná témata.

Ondřej Jankovský , Ph. Pavla Perlíková , Ph. Ctirad Červinka , Ph. Martin Veselý , Ph. Další podrobnosti na webu Grantové agentury ČR. Symposium zahájili zástupci Norského a Finského velvyslanectví Mr. Per Øystein Vatne a Mr. Mika Lautanala a otevřeli výstavu s názvem Udržitelná severská města.

Reference - školy | English Focus

Součástí programu symposia bylo představení nově akreditovaného magisterského studijního programu Udržitelnost a oběhové hospodářství, ale i řada přednášek zaměřených na aktuální témata udržitelnosti řešená na VŠCHT Praha. V celosvětové konkurenci naší univerzitě patří Ke skvělému výsledku v QS World University Rankings tradičně nejvíce pomohla skutečnost, že na jednoho akademika připadá malý počet studentů.

Individuální podpora při vzdělávání a přirozené zapojení studentů do výzkumu vyneslo VŠCHT dokonce To je vzhledem k velkému nástupu a zlepšování asijských univerzit odrazem i našeho posunu vpřed. Chci poděkovat všem pracovníkům a studentům naší školy, protože bez nich by to nešlo. Snažíme se budovat vstřícné a ke všem férové prostředí, kde se každý může zapojit do vědecké činnosti.

Chápu ale, že žebříček je jen číslo. Důležitější je, abychom na sobě pracovali a skutečně se zlepšovali.

Kristýna Kočí -

K dobrému umístění přispívá mezinárodní prostředí naší univerzity - na české poměry vysoký počet studentů ze zahraničí. Po loňském roce, který byl velmi ovlivněn pandemickou situací došlo u těchto ukazatelů k opětovnému nárůstu.

V letošním vydání žebříčku se umístily i další české školy. Největší česká škola, Univerzita Karlova, se umístila na ČVUT Praha se zlepšilo na Celkově se v žebříčku umístilo 16 českých univerzit. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Ústav sacharidů a cereálií , je hlavním organizátorem mezinárodní konference, kterou každoročně pořádá ve spolupráci s Českou společností chemickou. Odborníci z celého světa zde představí poslední trendy ve výzkumu sacharidů a polysacharidů včetně jejich derivátů.

V rámci 18 th ICPG jsou každoročně oceňováni mladí vědci za své prezentace a plakátová sdělení. Více informací o 18 th ICPG naleznete na webových stránkách polysaccharides. Cílem je ocenit práci těch, kteří nad rámec svých pracovních povinností inovují výuku, dokáží strhnout studenty pro svůj obor svým zápalem a vědomostmi při přednáškách, jsou pro studenty oporou a mentory vždy, když je potřeba.

Během září probíhá vyhodnocení nominací komisí složenou z volených zástupců studentů v akademických senátech. Mají podobu geometrické hříčky - Kleinovy lahve, kterou si lze zjednodušeně představovat jako uzavřenou nádobu, která nemá vnitřek ani vnějšek podrobněji viz článek na wikipedii. Workshop se uskuteční dne Program a další informace naleznete na webu Ústavu chemické technologie restaurování památek. Počet účastníků je omezen, proto prosíme o potvrzení Vaší účasti na lenka.

Ministr dopravy Vít Bárta VV připustil, že udělal chybu, když poskytl bývalé předsedkyni klubu strany Kristýně Kočí půl milionu korun v hotovosti. Tím porušil zákon, který horní hranici plateb v hotovosti ohraničuje na zhruba korunách. Bárta v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl, že je připraven nést za to odpovědnost.

Dále uvedl, že poslancům VV nabídl pomoc v případě jejich ekonomických potíží. Využili toho celkem čtyři poslanci, z toho tři dostali peníze. Martin Vacek, Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka ho prý požádali o půjčku, Stanislav Huml měl prý problém se svým televizním studiem, které přišlo o zakázky.

Bárta mu chtěl domluvit obchod s reklamní agenturou, která pracovala pro VV. Majitel agentury však poté Bártovi sdělil, že Huml od té doby už žádnou zakázku nechce. Bárta prohlásil, že je připraven vzdát se imunity a je k dispozici policii. Pokud premiér a šéf ODS Petr Nečas nevyhoví požadavkům Věcí veřejných na odchod vybraných ministrů, jejich poslanci vládu ve sněmovně nepodpoří. V televizní debatě to naznačil to předseda VV Radek John. Na jednání koaliční devítky chce jeho strana navrhnout náhradníky za své odcházející ministry, tedy ministra vnitra Johna, ministra školství Josefa Dobeše a ministra dopravy Víta Bártu.

Nečas v pátek oznámil, že chce na jaře kabinet reformovat, vyměnit hodlá ministry, kteří podle něj svou roli nezvládají. Už dříve avizoval, že spojí hlasování o důchodové reformě s vyslovením důvěry vládě. Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by kabinet měl sněmovnu požádat o důvěru, v případě, že se k tomu neodhodlá do pátku, vyvolá opozice hlasování o nedůvěře kabinetu.

Ohradil se proti tomu, že všechny členy strany premiér s firmou spojuje. VV podle něj nejsou mafiánskou chobotnicí. Zdůraznil, že ve vládě zbývá už pouze jeden člověk, který byl v ABL zaměstnán, a to Dobeš. Soudní rozpuštění vládní koaliční strany VV by podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila by asi nebylo možné.

Jak řekl v nedělním diskusním pořadu TV Prima, tato strana svými kroky nenaplňuje důvody, kvůli kterým by ji soud mohl zrušit. Zdůraznil, že považuje současný vývoj kolem ABL za mimořádně nebezpečný. Jak ale řekl, je skeptický k tomu, že by na základě českého právního řádu vznikl důvod pro zrušení politické strany Nejvyšším správním soudem. Pospíšilův oponent v diskusi, místopředseda a stínový ministr spravedlnosti ČSSD Jiří Dienstbier řekl, že vláda by si měla nechat zpracovat analýzu.

Z ní by mělo vyplynout, do jaké míry je "podnikatelský plán" VV ještě stranickou záležitostí a zda již nepřekročila zákonné meze pro činnost politických stran tak vážným způsobem, že by to byl důvod pro podání návrhu soudu na rozpuštění strany.

Vedení Prahy 1 nechce být spojeno s lidmi napojenými na bezpečnostní agenturu ABL. Se zástupci VV bude Lomecký v pondělí jednat. Podle Lomeckého bude pro koalici na této radnici platit totéž co pro vládní koalici.

Lomecký tím odkázal na sobotní prohlášení šéfů TOP Podle předsednictva strany je spojení Věcí veřejných s bezpečností firmou ABL, kterou do vstupu do politiky vlastnil dosavadní ministr dopravy Vít Bárta, nepřijatelné. V zastupitelstvu prvního pražského obvodu sedí například dvě místopředsedkyně VV a poslankyně Kateřina Klasnová a Karolína Peake. Do loňských komunálních voleb byl členem zastupitelstva také Jaroslava Škárka, jehož výroky tento týden rozpoutaly kauzu kolem možného uplácení členů VV ze strany Víta Bárty.

Ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák nedokáže doložit, kde vzal šest milionů korun, které v průběhu posledních tří let věnoval na fungování strany. Informuje o tom týdeník Respekt ve svém pondělním vydání. Babák ale tvrdí, že dokumenty o původu peněz má a Respektu je předloží. Respekt před týdnem zveřejnil informace o údajných úplatcích ve VV.

Strana se nyní zmítá v krizi, diskutuje se o další existenci vládní koalice. Babákova poradenská firma MxB podle informací v internetovém obchodním rejstříku vykazuje nízké zisky. Převážně z další firmy, kde jsem jednatelem," řekl poslanec a zmínil jihomoravskou společnost WCM CZ. V uváděné firmě ale nemá žádný majetkový podíl, společnost navíc podle obchodního rejstříku ještě před dvěma lety vykazovala ztrátu, zjistil týdeník. Za ni měla společnost v developerském projektu postavit "nějaké domy v Blansku", pak je prodala.

Sabina, seznamka výstaviště brno

Někde v tomto procesu si prý Babák od firmy půjčil, aby mohl sponzorovat VV. Současná roztržka mezi stranami vládní koalice ovlivnila i složení poslanecké delegace, která v neděli odletěla na pracovní návštěvu Lotyšska.

Návštěvy se původně zúčastnit měli. Tluchoř ČTK řekl, že cestu zrušil a omluvil se vzhledem k aktuální situaci. Předsedkyně sněmovny však ujistila, že návštěva se koná navzdory neúčasti původně oznámených jmen, kterými byli předsedové všech poslaneckých klubů.

Vládní ODS bude v delegaci zatupovat přímo předsedkyně sněmovny Němcová pouze VV tak nemají v delegaci svého zástupce. Poslanci by s lotyšskou stranou měli jednat například o energetické bezpečnosti a hlavně o boji s krizí. Česká výprava se během dvoudenní návštěvy setká s lotyšským prezidentem, předsedou vlády, ministrem zahraničí a předsedkyní parlamentu. Skoro tři čtvrtiny voličů přišly v sobotu k mimořádným volbám do zastupitelstev v deseti obcích Plzeňského kraje.

Téměř všude zvítězila sdružení nezávislých kandidátů, vyplývá z údajů volebního serveru volby.

Šarlota, flirtovat vyhledávání

V nových volbách do obecních zastupitelstev v Branišově, Kamenné a Litvínovicích na Českobudějovicku a Orlíku nad Vltavou na Písecku uspěli rovněž nezávislí kandidáti. V Branišově a Kamenné přišlo kolem 84 procent oprávněných voličů. Ve volbách, které se uskutečnily v sedmi obcích Olomouckého kraje, dominovala opět sdružení nezávislých kandidátů. Volby neprovázela vysoká účast voličů, ve třech obcích jich dokonce k urnám dorazila asi jen polovina.

O volby v sedmi obcích v Ústeckém kraji byl naopak velký zájem. Nejvíc lidí přišlo k urnám v Malém Březně na Mostecku, kde svůj hlas odevzdalo 93,96 procenta voličů. Menší než vloni byla účast ve volbách ve Všehrdech na Chomutovsku 77,78 procenta a v Blšanech u Loun 75,85 procenta. Hasiči tři dny bojovali s obrovským požárem podniku na zpracování plastů v Chropyni na Kroměřížsku.

Na místě se vystřídali hasiči z asi 60 jednotek profesionálních, dobrovolných i podnikových sborů čtyř krajů. V neděli do Chropyně přijeli i záchranáři z Hlučína, kteří těžkou technikou strhli zdi a umožnili tak hasit dosud skrytá hlavní ohniska požáru. Oheň, který vypukl v pátek kolem jedné hodiny v noci, se podařilo lokalizovat až po 17 hodinách intenzivních prací. Hasiči musejí stále dbát při práci zvýšené opatrnosti.

Při zásahu byli dosud zraněni dva dobrovolní hasiči. Podle Mitáčka je chropyňský požár možná nejzávažnějším, s jakým se hasiči ve Zlínském kraji potýkali. Několik stovek obyvatel tří nejbližších ulic v Chropyni strávilo kvůli nebezpečným zplodinám, unikajícím do ovzduší, dvě noci mimo své domovy. V neděli odpoledne se však začali vracet. Na rohu Křižovnické a Veleslavínovy ulice v centru Prahy hořela v sobotu odpoledne střecha domu.

Podle očitých svědků hrozilo, že plameny přeskočí na další budovy. Hasičům se však zhruba za hodinu a půl podařilo dostat oheň pod kontrolu. Nikdo se nezranil. Nebylo třeba nikoho evakuovat, obyvatelé i hosté restaurace sami včas odešli. Důvod požáru byla zřejmě závada na elektroinstalaci či jiskry z komína. Škoda se pohybuje kolem tří milionů korun. Požár v podkroví totiž poškodil i zařízení jednoho z mobilních operátorů. Lidé v neděli v pražském kostele sv.

Jiljí uctili památku leteckého neštěstí u Smolensku, při kterém přesně před rokem zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczynski, jeho manželka a dalších 94 lidí.

0 / 5